петак, 3. октобар 2014.

Čudotvorna biljka iz Amazonske prašume leči 

Biljka čiji je uticaj na ljudsko zdravlje merljiv s najskupljim lekovima.
Graviola (Annona muricata), tropsko drvo niskog rasta, s plodom velikog oblika i slatkastog ukusa za sada pokazuje izuzetnu lekovitost u borbi s karcinomom.
Danas raste u Meksiku, na Karibima, u Kolumbiji, Peruu i Venezueli. Kora, koren, lišće i seme graviole vekovima se upotrebljavaju u medicini južnoameričkih Indijanaca za lečenje bolesti srca, astme i problema s jetrom. Tako se, na primer, u Peruu lišće graviole uzimalo za smirenje, kao diuretik i analgetik, a u Brazilu kao lek za jetru, kod artritisa, astme, i bolesti krvnog sistema. U Indiji se preporučuje za bolji san, protiv bolesti žuči, kod prehlade. U Africi graviolu koriste kao analgetik, a ima primenu i u lečenju dečje groznice.
Jača od hemoterapije
Graviola je najpoznatija po svom delovanju na ćelije raka. U lečenju karcinoma graviola deluje tako da uništava ćelije raka, ali uz to nema štetnih nuspojava. Ujedno štiti imunološki sistem, i pomaže u izbegavanju smrtonosnih infekcija. Za razliku od konvencionalnih lekova graviola ne šteti zdravim ćelijama, a efikasno ubija ćelije karcinoma. Prema laboratorijskim testovima jednog američkog proizvođača lekova, ekstrakt biljke graviole ubija maligne ćelije 12 vrsta karcinoma. Među njima su karcinom debelog creva, dojke, prostate, pluća i gušterače. Jedinjenja stabla graviole i do 10 000 puta su jači od adriamicina koji se obično koristi u hemoterapiji. Sve veći broj naučnika i lekara zagovara graviolu kao prevenciju i alternativnu opciju izečenja karcinoma. Terapija graviolom ne uzrokuje ekstremne mučnine, gubitak težine i gubitak kose pa je pogodna za pomoć pri lečenju raznih tipova karcinoma.
Način delovanja
Za graviolu je specifično njeno selektivno delovanje na tumorske ćelije pluća, debelog creva, gušterače, prostate tako što ih ubija, a zdrave ćelije ostavlja netaknutima. Za navedeno svojstvo zaslužni su acetogenini koji deluju kao inhibitori enzimskih procesa koji se odvijaju na ćelijskoj membrani tumorske stanice.
Lekovitost graviole
Osim što deluje na rak, graviola ima i druga lekovita svojstva, pa tako deluje protiv bakterija, gljivica i parazita, reguliše krvni pritisak i pomaže kod stresa, depresije i živčanih poremećaja. Ima antibakterijsko, antigljivično i antiparazitno delovanje, jača imunološki sistem i štiti od smrtonosnih infekcija. Jača telo i pojačava životnu energiju, pomaže kod stresa, depresije i ostalih nervnih poremećaja. Ima umirujući efekat. Snižava visoki krvni pritisak, i pomaže u lečenju bolesti srca, astme, artritisa, dijabetesa, i problema sa jetrom.
Kako se uzima?
Ako je moguće, najbolje je uzimati sveže voće. List graviole može se kupiti u obliku praha, tableta i kapsula. Primena u kapsulama podrazumeva jednu do dve kapsule na dan, najbolje uz večeru, 2-3 sata pre spavana. Prah graviole je najbolje zamešati u 2dl tople vode, čaja, prirodnog soka ili jogurta. Zavisno od kvaliteta lista graviole, preporučena dnevna doza može biti 3 do 5 grama praha usitnjenog lišća. Za vreme terapije sa graviolom potrebno je unositi dovoljno tečnosti, najmanje 1,5 litara na dan radi ispiranja štetnih materija iz organizma. Pri dugotrajnom korišćenju savetuje se pauza od 7 do 15 dana nakon svaka 3 meseca upotrebe.
Ko treba da pripazi?
Deca, trudnice i dojilje bi trebalo da izbegavaju graviolu, kao i osobe sa Parkinsonovom bolesti. Ako osobe uzimaju suplemente: koenzim Q10 ili visoke doze antioksidanata kao što su vitamin A i selen, tada se njihova upotreba treba prekinuti 2 nedelje pre uzimanja graviole.
*Najbolje recepte, kulinarske savete, trikove i dijete možete pronaći i na našoj Facebook stranici - StvarUkusa
Izvor: zena.hr

Нема коментара:

Постави коментар